DEPRESJA I SMUTEK
forum dla chrych na depresje uzaleznionych i rodzin uzaleznionych i chorych na depresje tu możesz sie wpisać powiedzieć coś podyskutować poczuć sie ważnym i potrzebnym!! !! !!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 


OBJAWY UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DEPRESJA I SMUTEK Strona Główna -> alkohol
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Autor Wiadomość
sandi89
Administrator
Administrator



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: .....

PostWysłany: Sob 18:41, 09 Lut 2008    Temat postu: OBJAWY UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU



Troszkę teorii potrzebnej nie tylko alkoholikowi…

1. Silna potrzeba ( głód ) picia alkoholu albo natrętne picie alkoholu.


Wiesz już, że głód alkoholu może występować pod różną postacią. Natrętne picie oznacza przymusowe picie alkoholu, niektórzy mówią -„musiałem się napić”, a potem dodają różne wytłumaczenia np. „bo tak wypadało, bo wszyscy pili … ” Przypomnij sobie czy nie miałeś szczególnej potrzeby napicia się alkoholu wtedy:

-gdy źle się czułeś fizycznie i/lub psychicznie po przerwaniu picia ?

-gdy przeżywałeś kłopoty, zmartwienia, miałeś problemy, z którymi nie potrafiłeś sobie poradzić ?

-gdy miałeś kontakt z alkoholem ( np. gdy przebywałeś z osobami, które wiesz, że piją alkohol, gdy kupowałeś alkohol dla gości lub w prezencie, gdy trzymałeś alkohol w domu, gdy uczestniczyłeś w spotkaniach, na których inni pili).


2. Trudności w kontrolowaniu zachowań związanych z piciem.


Trudności w kontroli picia mogą wystąpić w trzech postaciach.

a) trudność w kontroli rozpoczęcia picia ( np. ktoś mimo postanowienia, że nie będzie pił przed południem - rozpoczyna picie, mimo obietnic, że w pracy nie będzie pił- zaczyna pić ).

b) trudność w kontroli długości trwania picia ( np. ktoś nie może przestać na piciu przez jeden dzień, pije ciągiem przez kilka dni, miesięcy, czasem lat).

c) trudność w kontroli ilości wypijanego alkoholu ( np. konieczność picia „do dna butelki”, picie ponad wcześniej obiecane sobie ( lub komuś ) ilości, upijanie się wbrew swoim wcześniejszym zamiarom).


3. Stan abstynencyjny ( odstawienny ) spowodowany przerwaniem picia lub zmniejszeniem dawki alkoholu, który może przejawiać się :


a) zespołem abstynencyjnym - to szereg objawów, postaci : drżenia języka lub wyciągniętych dłoni, zmożonej potliwości, nudności albo wymiotów, przyspieszonego bicia serca, nadciśnienia, podniecenia psycho- ruchowego, bólów głowy, zaburzeń snu, złego samopoczucia lub osłabienia, zwidywania istot lub głosów - których faktycznie nie ma, napadów padaczkowych.

b) piciem alkoholu lub zażywaniem leków w celu uniknięcia dolegliwości opisanych w punkcie a).

4. Występowanie tolerancji.


Początkowo polega na wzroście tolerancji - którą człowiek zauważa u siebie jako „mocniejszą głowę” ( np. potrzebuje więcej alkoholu aby się upić ). W wyniku długotrwałego nadużywania alkoholu - zachodzi spadek tolerancji, który przejawia się „słabszą głową” ( np. człowiek upija się po wypiciu stosunkowo niewielkiej dawki alkoholu ).



5. Postępujące zaniedbywanie tego, co do tej pory było ważne lub sprawiało przyjemność.


Zwiększenie ilości czasu na sprawy związane z piciem (na zdobycie alkoholu lub samo picie). Oznacza to, że człowiek pije coraz częściej i dzieje się to kosztem dotychczasowego życia ( np. kosztem zaniedbywania rodziny, pracy, dotychczasowych przyjemności …).

6.Picie alkoholu mimo wiedzy o jego szkodliwości.


Ten objaw dotyczy tych osób, które np. wiedzą, że mają schorzenia nasilające się po piciu alkoholu, a mimo to piją. Jeśli np. ktoś ma łuszczycę albo wrzody żołądka - dobrze wie, że po piciu Jest gorzej” z żołądkiem albo ze zmianami na skórze. Osoby depresyjne „płacą” za kolejne picie nasileniem się depresji.



PAMIĘTAJ!


Istnieje na tym świecie jeden człowiek,
którego musisz naprawdę bliżej poznać.
Również wtedy, kiedy go całkowicie nie zrozumiesz.
Nie rozumiesz, dlaczego on robi to, a nie tamto,
dlaczego raz tak odczuwa, a kiedy indziej zupełnie inaczej.
Jest to człowiek, z którym musisz żyć na co dzień.
Ten człowiek siedzi w twojej własnej skórze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DEPRESJA I SMUTEK Strona Główna -> alkohol Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | | UNTOLD Style by ArthurStyle
Regulamin